Menu

ogłoszenie bezpłatne

Lato zakończone teatrem ognia

geosfera02092222 175W piątek, 2 września odbył się piknik naukowy na pożegnanie lata. W jaworznickiej GEOsferze przygotowano szereg atrakcji dla dzieci młodzieży ale i dal dorosłych. Podczas wydarzenia oficjalnie otwarto projekt „GEOsfera II – Stara Prochownia”, a także zainaugurowano współpracę miasta z Uniwersyteckimi Laboratoriami Kontroli Atmosfery Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
W spotkaniu wziął udział Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk.

Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji, m.in. eksperymenty i pokazy przyrodnicze, poszukiwanie skamieniałości, wystawa studenckich projektów architektonicznych, prezentacja Uniwersyteckich Laboratoriów Kontroli Atmosfery Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a także finał Letniej Akademii Odkrywcy. Dr Andrzej Boczarowski podczas pokazu multimedialnego przedstawił najnowsze odkrycia paleontologiczne z Sadowej Góry – była to geologiczna uczta dla wszystkich miłośników skamieniałości. Sympatycy gier terenowych mieli okazję do sprawdzenia swoich umiejętności orientacyjnych w zabawie pn. „Pociąg do nauki”. Na najmłodszych czekały również ścianka wspinaczkowa, zajęcia kreatywne, bańki mydlane i strefa zabawy.

Piknik na pożegnanie lata zakończył się występem Teatru Ognia.


Czytaj dalej...

Konkurs „O Złotą Lirę” Edycja 2022

zlotalira22Zapraszamy do wzięcia udziału w prestiżowym konkursie literackim organizowanym przez Stowarzyszenie Twórców Kultury w Jaworznie. 

REGULAMIN KONKURSU „O ZŁOTĄ LIRĘ”

edycja XVIII        rok 2022

     ORGANIZATORZY:

  -  Stowarzyszenie Twórców Kultury w Jaworznie

  -  AteLier Kultury

  - III Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Jaworznie

  

     CELE KONKURSU:

  -  rozbudzenie talentów i popularyzowanie twórczości poetyckiej

  -  rozwijanie aktywności twórczej

  -  promocja miasta Jaworzna 

    ZASADY UCZESTNICTWA:

 

 1. W konkursie mogą wziąć udział osoby bez ograniczenia wiekowego
 2. Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych;

      A - do lat 16

      B - od lat 16 do 19 lat

      C - powyżej lat 19

 1. Objętość jednego wiersza nie może przekraczać dwóch stron formatu A4 przy standardowej

czcionce (12)

 1. Każdy z uczestników możenadesłać maksymalnie 3 wiersze o dowolnej tematyce 
 2. Na konkurs należy przesyłać utwory nie publikowane i nie nagradzane w innych konkursach
 3. Uczestnik konkursu przesyła jedną zaklejoną kopertę opisaną; Konkurs "O Złotą Lirę" z

pseudonimem literackim (godło), i kategorią wiekową (A,B,C), która zawiera;

 1.     a) wydrukowane prace w 4 egz. opatrzone; tytułem, godłem oraz kategorią wiekową 
 2.     b) w kopercie powinna znajdować się czytelnie wypełniona karta uczestnictwa (wzór poniżej)
 3.     c) prace konkursowe należy nadesłać na adres:

       Stowarzyszenie Twórców Kultury w Jaworznie

       AteLier Kultury Klub "RELAX"

 1. Szczakowska 35 B

       43-600 Jaworzno

 

Z dopiskiem na kopercie; Konkurs „O Złotą Lirę”

    TERMINY:

 1. Prace konkursowe należy nadsyłać do 10 października 2022 r.
 2. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 20. 10. 2022 r. o godz. 17.00 w Klubie "Relax" w  Jaworznie przy ul Szczakowskiej 35 B, o czym autorzy nagrodzonych i wyróżnionych utworów zostaną  powiadomieni. Informacja o laureatach konkursu zamieszczona zostanie na stronach internetowych  Organizatorów. www.stk.decoart.pl , www.atelierkultury.pl

    NAGRODY:

 1. Prace konkursowe oceni Jury powołane przez organizatorów
 2. Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych 
 3. Laureaci konkursu otrzymają nagrody i wyróżnienia ufundowane przez organizatorów i UM Jaworzna

    INNE POSTANOWIENIA

 1. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publikacji nadesłanych utworów na potrzeby promocji konkursu na  różnych polach  eksploatacji (np. internet, prasa itp.). Wykorzystanie utworu - z podaniem informacji o autorze -  nie rodzi żadnych zobowiązań   finansowych  ze strony organizatorów.
 2. Organizatorzy nie zwracają kosztów związanych z uczestnictwem w konkursie (usługi pocztowe, koszty podróży itp.)
 3. Nagrody nieodebrane w dniu ogłoszenia wyników konkursu przechodzą na własność organizatorów.
 4. W sprawach spornych wynikających z interpretacji niniejszego regulaminu ostateczną decyzję podejmują organizatorzy w porozumieniu z Jury.
 5. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu lub sposobu rozstrzygnięcia konkursu z powodu nieprzewidzianych okoliczności lub zagrożenia epidemiologicznego. W przypadku takich powikłań, organizator poinformuje laureatów o wszelkich zmianach związanych z powyższymi sytuacjami i dostarczeniem nagród.

      POBIERZ REGULAMIN_KONKURSU_O_ZŁOTĄ_LIRĘ_2022r.docx

  Czytaj dalej...

  „Pędzlem, nitką i dłutem malowane - Pokaż co potrafisz” Edycja 2022

  pedzleminitka22plakZapraszamy do udziału w organizowanym przez jaworznickie Stowarzyszenie Twórców Kultury konkursie.


  REGULAMIN
  VIII KONKURSU PLASTYCZNEGO
  „Pędzlem, nitką i dłutem malowane - Pokaż co potrafisz” Edycja 2022

  1. Organizatorem VIII Konkursu Plastycznego „Pędzlem, nitką i dłutem malowane” jest Stowarzyszenie Twórców Kultury w  Jaworznie z siedzibą w Jaworznie przy ul. Szczakowskiej 35B, 43-600 Jaworzno, zwane dalej Organizatorem, a Współorganizatorem Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Rynek Główny 17, 43-600 Jaworzno.
  2. Celem konkursu jest prezentacja prac, ukazujących aktualne tendencje w malarstwie, hafciarstwie i rzeźbie, poszukiwanie indywidualności twórczych, kształtowanie aktywnego uczestnictwa w kulturze, integracja środowisk twórczych, promocja młodych talentów, promocja miasta Jaworzna.

  Czytaj dalej...

  Pierwszy taki koncert - Wojtek Justyna TreeOh! pod płaszczką

  wojtekjustyna210722 34Wojtek Justyna TreeOh! to zespół, który zawsze chętnie odwiedza Jaworzno i jest mile witany i widziany przez Jaworznian zaintereresowanych najwyższej klasy jazzem.

  Zespół łączy dynamiczny funk-jazz z wielokolorową i różnorodną rytmicznie muzyką świata. Założony w Holandii zespół Wojtka Justyny, polskiego gitarzysty cenionego za brzmienie i wszechstronność stylistyczną, tworzą wraz z nim muzycy pochodzący z różnych części Europy.

  Rozpoznawalny charakter muzyce TreeOh! nadają: od dosłownie dwóch koncertów basista Szymon Justyński, a dopełniają go Alex Bernath, wytrawny niemiecki perkusista funkowy, i Diogo Carvalho, Portugalczyk, czarodziej dźwięków niepodzielnie panujący nad perkusjonaliami i syntezatorem Mooga. Nad tym wyrazistym i instrumentalnie urozmaiconym gruntem wznoszą się śpiewne i melodyjne frazy Wojtka Justyny.

  Występ zespołu dla wielu osób był zaskoczeniem, bowiem to pierwsza tego typu impreza "pod płaszczką" która sprawdziła się całkiem nieźle. Niespodziewanie akustyka okazała się niezła, a i muzycy majac sporo przestrzeni wokół mogli dać z siebie wiele.

  Obejrzyjmy zdjęcia z koncertu, który zapowiedział Pan Roman Jońca.


  Czytaj dalej...

  Meksykańskie rytmy na rynku

   

  gkrpa250721 88Czwarta lipcowa niedziela upłynęła na jaworznickim rynku pod hasłem meksykańskiej fiesty przygotowanej przez MCKIS z nieocenionym wsparciem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

  Mimo że pogoda nie była pewna, to na płycie rynku pojawiło się mnóstwo dzieci wraz z rodzicami. Najmłodsi zachwyceni byli kolorowymi dekoracjami i mnogością zabaw i konkursów przygotowanych specjalnie dla nich.

  Zapraszamy do obejrzenia dużej ilości zdjęć z tej barwnej imprezy.

   

  Zapraszamy jednocześnie już 1 sierpnia na Sosinę, gdzie odbędzie się kolejna letnia impreza z cyklu "Z rodziną w plenerze"

  Czytaj dalej...

  Wyścig Solidarności i Olimpijczyków po raz 31  wyscigsolidarnosci 37
  31 wyścig Solidarności i Olimpijczyków trwa. Trzeci jego etap zakończył się w Jaworznie około godziny 17 45, kiedy to peleton z naszym zawodnikiem, Stanisławem Aniołkowskim w roli zwycięzcy etapu i ldera wjechał pełnym pędem na rynek.

  Zakończenie było krótkie i treściwe, bez prezentacji wśród hostess, za to z wielką butelką szampana, który wystrzelił w rękach lidera na skromny tłumek widzów. Cóż, epidemia wymusiła na nas takie, anie inne zachowania, tajką organizację imprez aby zapobiec gęstym zgromadzeniom.
  Zapraszamy do obejrzenia równie skromnej galerii zdjęć.

   

  wyscigsolidarnosci 68

  Czytaj dalej...

  VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ”Pędzlem, nitką i dłutem malowane – Pokaż co potrafisz”...


  pedzlemplakpol

  VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ”Pędzlem, nitką i dłutem malowane – Pokaż co potrafisz”...

  Tegoroczny konkurs objęty był jak co roku honorowym patronatem Prezydenta miasta Jaworzna – Pawła Silberta. Przewodnim celem konkursu było pobudzenie inwencji twórczych zarówno artystów zrzeszonych jak i nie zrzeszonych, oraz promocja miasta Jaworzna w sferze kultury plastycznej, a przy okazji stworzenie możliwości do bliższego kontaktu co w tym roku niestety nie było możliwe z powodu rozszerzającej się pandemii. Konkurs skierowany jest, tak do młodzieży szkolnej jak i do osób dorosłych.
  W tegorocznej VI-ej edycji wzięło udział 47 uczestników, w tym 11 z miasta Jaworzna, którzy nadesłali aż 93 prac.
  Prace wykonane były różnymi technikami tj; oleje, akwarela, akryl, linoryt, grafika, rzeźba oraz haft. Na konkurs nadesłano prace z takich miejscowości jak; Tomice, Katowice, Kraków, Bieruń, Kalety, Poznań, Jerzmanowice, Mielec, Tychy, Chełmek, Libiąż, Polkowice, Guzice, Oświęcim, Tomice, Złotów, Sochaczew, Legnica, Chorzów, Kalety oraz z Jaworzna.
  Ogłoszenie wyników odbyło się 06 listopada 2020r, niestety tylko poprzez media internetowe (facebook.stk.pl, stk.decoart.pl, Radio Art, Radio Fest, MojeJaworzno.pl). w tegoroczny skład Jury weszli; Małgorzata Wosik, Zbigniew Kramarz, Iwona Brandys, które przyznało następujące nagrody w poszczególnych kategoriach;

  - w kategorii malarstwo:

  Grand Prix: Zofia Łącka „Noc świętojańska”

  I miejsce: Zbigniew Ziob „Mistrz kamuflażu”
  II miejsce :Stefan Szuster „Moje podwórko”
  II miejsce: Janusz Janas „Czyglice”
  III miejsce Jerzy Demski „Swing”

  Wyróżnienie: Bogumił Serczyk „Grajkowie”
  Sabina Piotrowska „Uwięziona”

  - w kategorii haft:

  I miejsce: Katarzyna Kajukało-Drygalska ”Ćmy”
  II miejsce: Lucja Góralska ”Przedwiośnie”
  III miejsce: Józefa Stańczak „Dudek”

  - w kategorii rzeźba :

  I miejsce: Gerard Mazur „Grajek z fletem”

  Jak już wcześniej wspomniałem, tegoroczna uroczysta gala nie mogła się odbyć z wiadomych wszystkim powodów, jednakże sama wystawa nadesłanych prac została zaprezentowana w Miejskiej Bibliotece Publicznej i będzie dostępna dla widzów od 02 do 22 listopada w Galerii ExLibris. Wszyscy nagrodzeni uczestnicy zostali osobiście poinformowani o sposobie odbioru statuetek oraz nagród rzeczowych i zaproszeni na następną edycję.
  Aby zrekompensować wszystkim zainteresowanym tą zaistniałą niedogodność, STK wraz z MBP postanowiło nagrać krótki spot o wystawie i opublikować go w dostępnych mediach co wkrótce zostanie ogłoszone.
  Już po raz szósty, udało się zorganizować ten trudny konkurs w tak bardzo zaskakującym nas wszystkich i nieoczekiwanym roku, a wszystko to dzięki takim sponsorom jak; Urząd Miasta Jaworzna, Tauron, oraz bardzo dobrej współpracy pomiędzy MBP Jaworzno a STK Jaworzno – Dziękujemy.

  Jacek Maliszczak

   

  pedzlemplak2020

  Czytaj dalej...

  Ciężkowicki Rajd Nordic Walking. Charytatywnie dla Mikołaja  nordic190720 175
  nordic190720 155Już po raz piąty w Ciężkowicach odbył się rajd Nordic Walking przebiegający malowniczymi terenami Ciężkowic Doliny Żabnika i okolicznych lasów.

  Ponad 120 osób wzięło w nim udział, a piękna pogoda sprzyjała spacerowemu potraktowaniu ośmiokilometrowej trasy.
  Tym razem Rajd był wydarzeniem charytatywnym, podczas którego zbierano środki na pomoc w leczeniu małego Mikołaja, który urodził się z wada rączki - dłoni.
  Osobą, która z wielkim sercem przyłożyła się do organizacji wydarzenia był pan Mirosłąw Pieczara, radny z dzielnicy, który zadbał o organizację, przygotowanie startu, mety, i gościny nordic walkerów z całego miasta.
  Na starcie jak zwykle pojawił się Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Pan Dariusz Starzycki, który rozpoczął w Jaworznie pasję tego sportu, zachęcając mieszkańców do tego aktywnego spędzania czasu.
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Rajdu

  nordic190720 48

  Czytaj dalej...

  Święto Konstytucji 3 Maja w Jaworznie
  3maja2020konstytucja 63Pierwsze w naszej narodowej historii święto państwowe, i drugie pod względem ważności po 11 listopada, przypada w dniu 3 maja. W tym roku inaczej niż zwykle.

  Bez festynów, radosnych pochodów, bez wspólnego śpiewania pieśni niepodległościowych, bez zgromadzeń i przemówień, jedynie uczestnicząc w mszach świętych w dość małej frekwencji i skromnie składając kwiaty pod pomnikami, rodacy uczcili ten dzień.

  W Jaworznie o godzinie 9.00 odbyła się msza święta koncelebrowana, podczas której ksiądz prałat Eugeniusz Cebulski wygłosił bardzo emocjonalne i bezkompromisowe kazanie, wskazując na nasze polskie wady, na chwile, kiedy naród był poniewierany, kiedy odchodził od Boga, albo kiedy był zdominowany przez obce mocarstwa albo zdradzany przez wewnętrzne środowiska, sympatyzujące z zagranicą, jej oddając prawo dysponowania naszymi wartościami.

  3maja2020konstytucja 31Polska nigdy nie poddała się, wiara zwyciężyła, a Polacy w zdecydowanej większości udowodnili swoje wartości, swoją Polskość niezależność,niezawisłość i mądrość.

  Po mszy świętej złożono kwiaty pod pomnikiem w rynku i na tym obchody się skończyły. Mimo, że takie ciche, skromne, to głębokie w swojej warstwie duchowej i przepojone troską o nas wszystkich w dobie epidemii, na którą tak naprawdę nie mamy szczególnie silnego wpływu. Musimy wytrwać, musimy przetrwać.

  Na marginesie rodzi się spostrzeżenie, że są takie osoby, takie środowiska, które zupełnie odeszły od ważnej i szczególnie polskiej cechy tego święta, czyli faktu, że setki lat naród był wspólnie z kościołem i z wiarą. Niestety są tacy, którzy przychodzą w miejsce pamięci po to, aby zrobić sobie selfie, i jak najszybciej wrzucić na portalu społecznościowym, zapominając o istocie święta trzeciomajowego i o choćby odrobinie skromności i uszanowania czasu i miejsca, w jakim się znaleźli.

  Czytaj dalej...

  Z okazji Dnia Kobiet - Kopciuszek dla dorosłych
  kopciuszek70320 39Dzień Kobiet w byczyńskim Klubie Niko był świętowany już w przeddzień 8 marca. W sobotnie popołudnie salę na piętrze wypełniły tłumy pań, które zwabione plakatem o mającej być wystawionej sztuce "Kopciuszek", na którym widniała niewątpliwie męska, owłosiona noga, przybyły z wypiekami na policzkach z ciekawością, co też przyjdzie im zobaczyć i usłyszeć.

  Nie musiały długo czekać na zapowiedź i krótki wstęp do jednoaktówki w reżyserii Pani Danuty Noszczyńskiej z udziałem aktorów teatru Indygo.

  Historia bajkowego Kopciuszka opowiedziana w sposób bardzo dorosły i dla bardzo dorosłych, była hitem. Pani i Panowie, bo ci biedni przedstawiciele brzydszej płci również gdzieniegdzie poutykali się po kątach, trzęśli brzuchami, a jeśli ktoś brzucha nie miał, to uszami, ze śmiechu.

  kopciuszek70320 27Sztuka to opowiedziana w sposób bezkompromisowy, z ogromną dozą humoru: gagów i dowcipnych dialogów, okraszona została piosenkami na melodie znanych przebojów jednej z div polskiej estrady, acz bardzo wyważony, aby nie urazić nikogo.
  I rzeczywiście, nikt urażony się nie poczuł.

  Nic taki nie dodaje urody i chęci do życia jak dobry dowcip, czasem pieprzny, czasem rubaszny i sprośny.
  Oprócz spektaklu Panie wysłuchały kilku piosenek w wykonaniu kapeli Teatru Amarantus.

  Wystąpili: Kopciuszek - Krystian Cempa, siostry: Przemysław Kujawski i Kamil Mistarz, macocha: Kazimierz Głowacz, wróżka: Agnieszka Gręda, narrator: Ludwika Smalcerz , książę: Katarzyna Paryż.
  Kapela: Piotr Nowatkowski i Aleksander Tura.

  Za miłą gościnę dziękujemy uroczej Pani Ewelinie - kierownik Klubu Niko oraz całemu personelowi Klubu NIko.

  Życzymy Paniom aby humor zaznany podczas spektaklu towarzyszył im przez kolejne dni, a dla wspomnienia prezentujemy kilka zdjęć.

  Czytaj dalej...

  Bieg Tropem Wilczym - 01 marca 2020 roku  tropemwilczym2020 1 1200W niedzielę, 1 marca 2020r. odbyły się I zawody z cyklu Jaworznickie Grand Prix Biegów Patriotycznych 2020, serii czterech biegów organizowanych na terenie miasta Jaworzna przez Stowarzyszenie Jaworznicka Inicjatywa Narodowa.

  Tego dnia na starcie stanęło blisko 230 uczestników dorosłych
  i ok. 70 dzieci. W tym roku po raz pierwszy bieg odbył się
  w malowniczym rejonie Rezerwatu Sasanki, w sąsiedztwie Parku Gródek i Sadowej Góry.
  Niedzielne zawody rozpoczął bieg rodzinny upamiętniający Żołnierzy Wyklętych na dystansie 1963m
  Dystans ten nawiązywał do daty śmierci ostatniego z walczących Żołnierzy Wyklętych.
  Po rodzinnych zmaganiach, na starcie stanęli zawodnicy biegu na dystansie 5 km i 10 km. Na zakończenie niedzielnych zmagań odbył się bieg dla dzieci - 600 m.

  Bieg Tropem Wilczym miał charakter przełajowy. Zawody jak co roku cieszyły się dużą popularnością.

  Wyniki z Biegu Tropem Wilczym: https://dostartu.pl/bieg-tropem-wilczym-jaworzno-2020-c4169.pl.html?fbclid=IwAR3KjQ1l9IvZYJbs6WWjUbLhbhcjaQGcZqL7Xt7iQ6UxK1EzTQXMIo5ZggU


  tropemwilczym2020 16 1200Bieg rodzinny na 1963 m: I miejsce Szymon Kasprzyca, II miejsce Dawid Matyaszek, a III miejsce Szymon Kaczmarczyk. 
  Bieg na 10 km w kategorii mężczyzn: I miejsce Waldemar Matyaszek, II miejsce Tomasz Pakuła, III miejsce Kamil Major.

  Bieg na 10 km w kategorii kobiet: Julia Warzecha, II miejsce Marcelina Kocój, III miejsce Emilia Stańkowska.
  Bieg na 5 km w kategorii mężczyzn: I miejsce Szymon Kastelik, II miejsce Marcin Mosbauer, III miejsce Mariusz Drabiński.

  Bieg na 5 km w kategorii kobiet: I miejsce Jessica Włoka, II miejsce Agnieszka Łukaszewska, III miejsce Ewa Kuropatwińska.
  Bieg dla dzieci na 600 m: I miejsce Stella Budkowska, II miejsce Szymon Mazurek, III miejsce Tymoteusz Drobniak.

  Została przeprowadzona klasyfikacja w kategorii najlepszy mieszkaniec Jaworzna
  i najlepsza mieszkanka Jaworzna na dystans 5 km – spoza podium. Wyróżnienie w tej kategorii zdobyli: Anna Kacprzak i Paweł Oblizajek.

  Przed nami jeszcze trzy biegi z historią w tle kolejno: 30 maja, 15 sierpnia i 7 listopada.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu na majowy bieg, który odbędzie się na trasie Velostrady!
  Do zobaczenia na starcie!

  Mateusz Musiał

  Czytaj dalej...

  Fiołki w cukrze - koncert z muzyką Aleksandra Brzezińskiego
  filokiwcukrze0220 171
  Drugi dzień tegorocznego Jeunesses Musicales zagospodarowała rodzima produkcja jaworznickich twórców i artystów.

  filokiwcukrze0220 104Dziś pokolenie 50 plus pamięta doskonale co najmniej fragmenty wierszy Tuwima, Gałczyńskiego , Chotomskiej, czy Brzechwy.

  Mowa oczywiście o wierszach dla dzieci, bo to im głównie dedykowany był koncert, choć oczywiście wielką frajdę mieli i dorośli, którzy poprzez tych autorów wkraczali w świat literatury.
  Dziś już tylko zdawkowo kilkulatkowie stykają się z piękną twórczością naszych największych poetów, bo inne „zabawki” niż książki serwuje się najczęściej kilkulatkom.

  filokiwcukrze0220 119Być może dzięki takim przedsięwzięciom jak stworzenie takiego koncertu przyczyni się do powrotu do czytania i zachwytu nad wspaniałymi literackimi dziełami.
  Koncert – spektakl w wchoreografii Kamila Bzukały z muzyką Aleksandra Brzezińskiego wywołał prawdziwą burzę braw, szkoda, że brakło bisów bo właściwie to wysłuchałoby się jeszcze raz wszystkich utworów.

  Ale mamy nadzieję że to nie koniec z tą „przygodą” i mamy nadzieję, że to przedsięwzięcie wejdzie do swego rodzaju kanonu polskiej śpiewanej literatury, znajdując się na płytach w najlepszych sklepach muzycznych.

  filokiwcukrze0220 174Czego zabrakło?
  Zabrakło żywych muzyków, ale coś trzeba było wybrać. Niestety powierzchnia „desek” w Teatrze Sztuk jest na tyle mała, że musiano wybrać – albo żywa, energiczna, dynamiczna choreografia, albo muzycy.
  Twórczość na tym nie straciła, a w głowach brzmią doskonale łatwe chwytliwe melodie zdobiące „Lokomotywę”, „Ptasie radio”, czy śliczną opowieść o Koniku polnym Ewy Sałużanki.

  Wystąpili: Wiktoria Banasik, Marlena Budak, Kamil Bzukała, Tomasz Gędłek, Kamila Kurzeja, Zuzanna Lach, Joanna Pietrzyk, Martyna Pluta, Joanna Płonka, Sylwia Sarna, Klaudia Sedlaczek, Joanna Skalińska, Brigitta Wierzbik i Maciej Pierzchała - niestety nie ujęty w obsadzie na plakacie zapowiadającym koncert. .

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
  UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do domowego użytku. Ściąganie i publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Readakcja wyraża zgodę na  udostępnianie i zamieszczanie linku do artykułu.
  fotouslugia


  Czytaj dalej...

  Brigitta Wierzbik - Pierwszy Koncert Jeunesses Musicales 2020
  brigitta wierzbik 1 2
  brigitta wierzbik 6Anna German to wielka polska piosenkarka, którą już dziś media zapomniały.

  Jest jednak wiele osób, które doskonale pamiętają czasy, kiedy piosenka była piosenką, melodia melodią, a kiedy wychodziła na scenę, albo kiedy w telewizji transmitowano bądź to festiwal, bądź nagrany program z jej udziałem, Polska wpatrywała się w ekran i słuchała przepięknych historii opowiadanych przez przepiękną dziewczynę, o czarownym głosie.

  Podjąć się zorganizowania koncertu z piosenkami sprzed 50 lat, dziś, kiedy zupełnie inne rytmy i mody na scenach panują to wielka odwaga.

  brigitta wierzbik 27Podjęła się zadania, wyjątkowa na jaworznickiej muzycznej scenie wokalistka, Brigitta Wierzbik.

  Znana w Jaworznie, występując często w Teatrze Sztuk, który uważa za szczególnie ciepłe miejsce. Młodszym przypominam Jej współpracę z zespołem Zipnotics.

  W ubiegłym roku zdobyła nagrodę publiczności na festiwalu Jeremiego Przybory  "Niebywalencja".

  Koncert pod tytułem "Pomyśl o mnie" to zbiór piosenek Anny German. Ale nie wszystkich tych najbardziej znanych, mimo, że rzadko słyszanych dziś.

  brigitta wierzbik 39Wybór padł na piosenki wyjątkowo osobiste, traktujące o miłości, o codzienności, o uczuciach nawiedzających kobietę, która tak na scenie, jak i w życiu prywatnym każdą chwilę przeżywa mocno i autentycznie.


  Kilkanaście piosenek, w tym jedne z najsłynniejszych "Człowieczy los", "Tańczące Eurydyki", zafascynowały publiczność, chyba podobnie, jak fascynowały na scenach całej Europy, kiedy Anna German śpiewała na festiwalach w Opolu, czy Sopocie, ale i w San Remo, Czy w Paryskiej Olimpii.

  Brigitta Wierzbik zachwyciła głosem, urodą, niezwykle stonowanym i godnym wielkich pieśni scenicznym image, dyskretnymi gestami podkreślającymi istotę i przekaz wykonywanych piosenek.

  brigitta wierzbik 25Zespół Art Music trio w składzie Janusz Korczyk, Jarosław Mitoraj i Arkadiusz Wiech stworzyli wybitny klimat dla chwytających za serce tekstów, co złożone w całość przełożyła się na wspaniały wieczór z muzyką, jakiego chyba mało kto się spodziewał.

  Dodatkowym elementem były odsłonięte szczegóły z życia prywatnego gwiazdy, które Brigitta Wierzbik jako konferansjerka dla samej siebie, w niezwykle sympatyczny sposób przedstawiła.

  Zwyczajem panującym w Teatrze Sztuk, Brigitta otrzymała swego rodzaju certyfikat, czyli portret namalowany przez Jacka Gąsiora, artystę obdarzającego występujące tu osobistości swoimi działami, na których oni są, jako żywi

  Dziękujemy za przeżycia i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
  UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do domowego użytku. Ściąganie i publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Readakcja wyraża zgodę na  udostępnianie i zamieszczanie linku do artykułu.
  fotouslugia

   

  Czytaj dalej...
  Subskrybuj to źródło RSS

  Kultura

  Polskie portale

  INSTYTUCJE

  Follow Us