Menu

Artykuły filtrowane wg daty: listopada 2021 - Mojejaworzno.pl

Najnowsze miejskie działania w walce z pandemią

  • Dział: Breaking news


pandemia211W obecnej chwili coraz mocniej odczuwamy skutki 4. fali koronawirusa, która przetacza się przez nasz kraj. Zespół Lecznictwa Otwartego w Jaworznie reaguje na zwiększone zainteresowanie szczepieniami przeciwko Covid-19 i od najbliższego poniedziałku, 29 listopada 2021 r., ponownie zostanie otwarty Powszechny Punkt Szczepień, przy al. Piłsudskiego 88 - w Sali gimnastycznej na Leopoldzie.

Jak pokazują statystyki, 25 listopada 2021 r. w Jaworznie odnotowano 87 nowych zakażeń koronawirusem. Od początku pandemii w naszym mieście na COVID-19 zachorowało niemal 8 tys. osób. Negatywne skutki czwartej fali pandemii są obecnie odczuwane również w jaworznickich placówkach oświatowych. Z powodu zakażeń koronawirusem coraz więcej klas i oddziałów przedszkolnych przechodzi w tryb nauczania zdalnego.

Czytaj dalej...

Idzie śnieg, idzie mróz, idzie ślizgawica...

  • Dział: KOMUNIKATY

W związku z ostrzeżeniem otrzymanym w dniu 26.11.2021 r. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że w okresie od godz. 00:00 dnia 27.11.2021 do godz. 08:00 dnia 27.11.2021 przewiduje się wystąpienie oblodzeń dróg oraz chodników, w związku z opadami śniegu I deszczu oraz spadkiem temperatury.

Skutki: oblodzenia dróg i chodników.

Uprasza się mieszkańców o podjęcie działań mających na celu zabezpieczenie się przed ewentualnymi skutkami, a w razie wystąpienia istotnych zdarzeń lub zagrożeń należy poinformować Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

 

1akomunikat

Czytaj dalej...

VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ”Pędzlem, nitką i dłutem malowane – Pokaż co potrafisz”...

  • Dział: Breaking news

pedzleminitka2021 2Tegoroczny konkurs jak co roku objęty był honorowym patronatem Prezydenta miasta Jaworzna – Pawła Silberta. Przewodnim celem konkursu było pobudzenie inwencji twórczych zarówno artystów zrzeszonych jak i nie zrzeszonych, oraz promocja miasta Jaworzna w sferze kultury plastycznej, a przy okazji stworzenie możliwości do bliższego kontaktu oraz nawiązanie bezpośrednich relacji z twórcami całego kraju. Konkurs skierowany jest, tak do młodzieży szkolnej jak i do osób dorosłych.

W tegorocznej VII-ej edycji wzięło udział 64 uczestników, w tym 9 z miasta Jaworzna, którzy nadesłali aż 115 prac.

Prace wykonane były różnymi technikami tj; oleje, akwarela, akryl, grafika, rzeźba oraz haft. Na konkurs nadesłano prace z takich miejscowości jak; Kraków, Bieruń, Trzebinia, Oświęcim, Chełmek, Chrzanów, Tarnowskie Góry, Będzin, Katowice, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Legnica, Radomsko, Siemianowice Śląskie, Mielec, Klucza, Łomża.

Ogłoszenie wyników odbyło się 19 listopada 2021r, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie, gdzie zgodnie z protokołem Jury w składzie; Małgorzata Wosik, Zbigniew Kramarz, Iwona Brandys, Magdalena Milka-Bielińska, wręczone zostały nagrody w poszczególnych kategoriach;

Malarstwo:

I Felicja Habdas - ”Jesień”

II Ewa Błaszczyk - „Powrót do domu”

II Grażyna Głowacka - „Portret babuni”

III Urszula Szymska - „Światło w kolorach lata”

Wyróżnienie:

Henryka Janina Orzeł - „Zmierzch na polach”

Irena Maryla Ślusarczyk - „We mgle”

Haft:

I Ewelina Pawelec - „Jawor”

II Lucja Góralska - „Łąka:

II Agna Kurnatowska - „Weź głęboki oddech”

III Marta Figura - „Owoc granatu”

Wyróżnienie:

Beata Grim - „Wodospad”

Agata Pena - „Zachodni wiatr”

Rzeźba:

I Andrzej Kurowski „Ptaszydło”

II Agnieszka Guja „Przemiana”

III Józefina Szkółka – bez tytułu rzeźby

Grand Prix:

Andrzej Kurowski - „Ptaszydło”

Powyższe wyniki ogłoszone zostały również poprzez media internetowe tj: facebook.stk.pl, stk.decoart.pl, Radio Art, Radio Fest, Puls Jaworzna, MojeJaworzno.pl, oraz rozpowszechnione zostały poprzez wiele indywidualnych stron naszych przyjaciół i sympatyków.

Na galę finałową przybyli wszyscy wyróżnieni laureaci, dotarło też nie małe grono miłośników naszego konkursu i gości, którzy niezmiennie kibicują i uważnie obserwują rozwój naszej imprezy, czemu dają wyraz w rozmowach kuluarowych.

Po części oficjalnej, czyli przywitaniu wszystkich przybyłych, podziękowaniu współorganizatorom i sponsorom oraz wręczeniu nagród i wyróżnień, wszyscy uczestnicy wernisażu mogli nawiązać luźną rozmowę oglądając nadesłane prace.

Wystawa najciekawszych prac z tegorocznej edycji będzie dostępna do obejrzenia w Galerii ExLibris do 9 grudnia 2021r.

Już po raz siódmy, finał konkursu okazał się bardzo pomocny w nawiązywaniu nowych znajomości, oraz umacnianiu już zawartych, a rozmowy kuluarowe prowadzone nie tylko o sztuce, często podkreślały uznanie dla miasta Jaworzna za tą inicjatywę, oraz potrzebę kontynuacji tego projektu.

Ten wspaniały finał kolejnej edycji nie mógł by się jednak odbyć bez dużego zaangażowania przyjaciół skupionych wokół tego pomysłu i wytrwałych sponsorów takich jak; Urząd Miasta Jaworzna, Tauron, oraz bardzo dobrej współpracy pomiędzy MBP Jaworzno a STK Jaworzno – Dziękujemy.


Czytaj dalej...

Festiwal roślin doniczkowych w Katowicach

  • Dział: Breaking news

festroslindoniczk1121 45Przez całą sobotę i niedzielę, 6 - 7 listopada w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym trwa festiwal roślin doniczkowych.

Nazwa nieco może myląca, bo nie jest to ani wystawa, ani jakaś specjalna prezentacja, a zwykła sprzedać kilkudziesięciu gatunków domowych roślin, które mogą umilić nasze mieszkalne wnętrza.

Jak podaje organizator reklamach, ceny są specjalnie wynegocjowane u wystawców, czyli niskie, jednak po pobieżnym przejściu alejkami pomiędzy stojakami ekspozycyjnymi, stwierdzamy, że ceny są, no... umiarkowane.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć, może będą one zachętą do odwiedzenia festiwalu.

Czytaj dalej...

"O Złotą Lirę" 2021 - edycja XVII

  • Dział: Breaking news

11a 1200Stowarzyszenie Twórców Kultury w Jaworznie, pragnie serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji konkursu poetyckiego „O Złotą Lirę” za wzięcie udziału w konkursie, a laureatom pogratulować osiągniętego wyniku. W XVII-tej edycji wzięło udział 44 uczestników z całej Polski (Kraków, Piła, Płock, Turek, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza), a wśród nich byli również reprezentanci Jaworzna.

Ogółem nadesłano 92 prace (wiersze) spośród których Jury w składzie: Anna Adamus, Dorota Liszkowska, Halina Sokulska, wyłoniło tegorocznych laureatów.

Ogłoszenie wyników odbyło się 26 października 2021r. a informacje o wynikach konkursu ogłoszone zostały na stronach internetowych; Facebook STK, stk.decoart.pl, Puls Jaworzna, Mojejaworzno.pl, Radio ART.

4 1200Wszystkim poniżej wymienionym laureatom, jeszcze raz serdecznie gratulujemy mając nadzieję, że w następnych edycjach konkursu będziemy mogli państwa ponownie gościć.

Niestety, tegoroczna edycja nie była pozbawiona i w tym roku konsekwencji epidemiologicznych, dlatego zmuszeni zostaliśmy w ostatniej chwili na duże korekty organizacyjne, w ramach zakresu organizacji gali finałowej – za co serdecznie przepraszamy.

Jednak nasze stowarzyszenie nie zrzesza ludzi, którzy łatwo poddają się niekorzystnym okolicznościom i staramy się zarażać dobrą energią siebie nawzajem, aby kolejne dni były nasycone dobrymi relacjami i wzajemnym ubogacaniem się nawzajem, czego sobie i wszystkim uczestnikom oraz laureatom życzymy.

Wyniki Złota Lira 2021

Kategoria A
1. Godło JW. - „Forsa” …………………………………... Julia Wolny
2. Godło Wiosna – Jarzębina, Na zielonej łące … Natalia Denkiewicz
3. Godło NM – Kruki ……………………………………….. Natalia Machura
4. Wyróżnienie Godło Zima – Sama nie wiem … Amelia Janik

Kategoria B
1. Godło Bellis – Mieszkają we mnie dzieci ……… Aleksander Dąbrowski
2. Godło Jednorożek – Świeca …………………………. Hanna Kałuża
3. Godło Mawli – Flaner ………………………………….. Dominika Domagała
4. Wyróżnienie Godło Łąka kwietna – A whiter shade of park, Ojciec … Dominika Liszkiewicz
5. Wyróżnienie Godło Persefona - Pamiętasz .… Gabriela Michalczewska

Kategoria C
1. Godło Wilys – z biletem, na mapie moich wspomnień … Henryk Liszkiewicz
2. Godło Fra Filippo Szonopi – Już się zmierzcha …………….. Arkadiusz Stosur
3. Godło Komary – Zanim słowa odejdą …………………………. Ela Galoch
4. Wyróżnienie Godło Zawigost – Park uniesień …………….. Tomasz Figiel
5. Wyróżnienie Godło Koń – Najpiękniejsza para …………… Tadeusz Dejnecki
6. Wyróżnienie Godło Jagoda – Niewiadoma ……………….… Krystyna Baran

Zarząd STK Jaworzno

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us