Menu

Artykuły filtrowane wg daty: lutego 2021 - Mojejaworzno.pl

Chodniki przy Szymanowskiego do remontu. Oświetlone przejścia dla pieszych

  • Dział: Breaking news

 

chodnikszymanowskiego1Pod hasłem "Pracuję dla was" radny dzielnicy OTK Maciej Stanek działa bardzo aktywnie w kwestii pomocy mieszkańcom i poprawy ich standardu życia codziennego.

Tym razem wspólnie z radnym Dawidem Domagalskim dzięki zainteresowaniu i wspólnym przedsięwzięciom doprowadzili do zaplanowania remontu przez miasto chodników przy ul. Szymanowskiego.

Chodniki zostaną wyremontowane pomiędzy blokami nr 9 i 11. Mieszkańcy wskazywali na konieczność realizacji tej inwestycji, bowiem do tej pory chodniki te były jednym z najbardziej zniszczonych - mówi Radny Stanek - stąd bardzo się cieszę, że MZDiM - Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie pozytywnie zaopiniował ten pomysł. Na ten cel w budżecie Miasta Jaworzna

zostały zabezpieczone odpowiednie środki. Dziękuję również radnemu Dawid Domagalskiemu
za wspólne działania w tym temacie - dodaje Radny.

 

otkprzejsciaKolejnym tematem w OTK są przejścia dla pieszych

2 kolejne przejścia dla pieszych w OTK Jaworzno będą doświetlone.
W budżecie Miasta Jaworzna została zabezpieczona kwota 39 500,00 zł, w ramach której zostaną doświetlone dwa przejścia dla pieszych - na ul. Matejki oraz ul. Rzemieślniczej. Realizacja tego zadania przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w tej części miasta. T również inicjatywa Radnych Macieja Stanka i Dawida Domagalskiego
otkprzejscia2
 
Czytaj dalej...

Gródek oblężony - odstępy zachowane

  • Dział: Breaking news

 

grodek210221 1 2W pierwsze piękne dni roku 2021 jaworznianie,wvbrali się na spacery.

Gromadnie.

Jednak odpowiedzialnie i z zachowaniem obostrzeń. No, może w części przypadków z wyjątkiem obowiązkowych maseczek, ale "trzymając" odstępy przynajmniej między grupami rodzinnymi.

To cieszy, bo nie ma raczej powodów do przewidywania w naszym mieście trzeciej fali pandemii.

Ta pewnie tak, czy owak nastąpi, ale może nie z powodu lekceważenia przepisów.

Zapraszamy do obejrzenia serii zdjęć z Gródka, który na miesiąc przed rozpoczęciem kalendarzowej wiosny wyglądał iście wiosennie i radośnie, choć jeszcze bez ojej oznak w postaci zakwitających i zieleniejących roślin.

 

Czytaj dalej...

Pomóżmy Madzi j Jej kociemu szczęściu

  • Dział: Breaking news

 

kotmadzi2 1600Cześć! Moje najukochańsze maleństwo zostało wczoraj zdiagnozowane z FIP. Jest to zakaźne zapalenie otrzewnej, bolesna i śmiertelna choroba. Jest na nią tylko jedno lekarstwo - niesamowicie drogie i sprowadzane z zagranicy. Jest bardzo skuteczne! Jest jedyną nadzieją dla tego malucha.

Jeśli nie zbierzemy środków na leczenie, maluszek nie ma szans! A jest tak rozkosznym, ufnym stworzeniem...! Pomóżcie, głęboko wierzę, że nie musi to tak wyglądać!

Obecnie maluch czuje się jeszcze bardzo dobrze, je i bawi się, a wręcz dokazuje. Tym bardziej serce pęka, że w ciągu najbliższych dni choroba zabierze mu apetyt, chęć do życia, możliwość zaczerpnięcia swobodnego oddechu... Nie chcę do tego dopuścić, dlatego bardzo proszę o wsparcie, które umożliwi mi podjęcie leczenia! Pokażmy, że potrafimy zmobilizować się w walce o to malutkie słodkie życie!

ZRZUTKA TUTAJ - https://zrzutka.pl/ftve8f

kotmadzi1 1600

Czytaj dalej...

Kolejny rok walki o zdrowie Bartusia - prosimy o pomoc

  • Dział: Breaking news


Rozpoczęło się wielkie rozliczanie. Będziemy skrzętnie wypełniać druki i wysyłać je do urzędów skarbowych aby wyrównać nasze rachunki z Państwem, przyznać się do tego ile zarobiliśmy, odebrać albo nadpłatę, albo dopłacić niedobór tego, co jesteśmy winni państwu. Drobnym, ale bardzo ważnym etapem procedury jest określenie, na co ma pójść 1 procent podatków które jesteśmy winni. Możemy ten procent przeznaczyć na jakiś ważny cel.

bsaran2021My zachęcamy do wsparcia Bartusia Sarana i jego wspaniałej Mamy, która walczy zdrowie swojego syna. Mimo bardzo trudnej sytuacji, wychowując samotnie dwójkę dzieciaków, bliźniaków, którzy obaj są poszkodowani, doświadczeni przez los.

Wciąż uśmiechnięta, serdeczna, życzliwa dla każdego, zmaga się każdego dnia z trudami, wierząc, że przyjdzie czas, kiedy radość przeważy nad troskami.
Wspaniała, godna podziwu dziewczyna zasługuje i czeka na naszą pomoc.


Przytaczamy apel Pani Ani Saran, Mamy Bartusia, prosząc o wsparcie, nie tylko w zakresie 1 procenta, ale jeśli ktoś może to i większe, aby najzwyczajniej w świecie pomóc.

Kochani! W tym roku zbieramy na zakup sprzętu niezbędnego do komunikacji z otoczeniem za pomocą wzroku C-Eye (będziemy finalizować zakup), leczenie i rehabilitację oraz sprzęty rehabilitacyjne. Gorąco prosimy ponownie o wsparcie i przekazanie na rzecz Bartosza 1% podatku. Wszelkie dane na plakacie.

W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć
do samego końca
(Paulo Coelho)

Szanowni Państwo!

W imieniu mojego syna, Bartosza Sarana, zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc. Wraz z bliźniaczymi synami znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.
Od kilku lat sama wychowuję niepełnosprawnych synów, ponieważ ojciec bliźniaków, porzucił nas i nie uczestniczy w naszym życiu, nie wspiera nas ani fizycznie ani finansowo.
    
Z uwagi na ciężki stan zdrowia Bartoszai brak odpowiednich środków finansowych na jego leczenie, jestem zmuszona zwrócić się do Państwa o pomoc za pośrednictwem Fundacji Zdążyć z Pomocą, która objęła patronatem mojego syna.
Bartuś choruje na: zaburzenia neurologiczne - mózgowe porażenie dziecięce z niedowładem  czterokończynowym, całościowe zaburzenia rozwoju, wodogłowie pokrwotoczne, padaczkę lekooporną, kraniostenozę pozastawkową, zaburzenia mowy, które sprawiają iż ma kłopoty z prawidłowym rozwojem, ma zaburzenia w układzie trawiennym - refluks żołądkowo-przełykowy, zaburzenia wchłaniania jelitowego, przewlekłe zaparcia, zaburzenia karmienia, problemy z układem moczowym - nawracające infekcje dróg moczowych, wodniak jądra, słaby układ odpornościowy, który powoduje u niego nawracające infekcje dróg oddechowych.
    
Bartuś przeszedł bardzo ciężką operację neurochirurgiczną ratującą jego życie i w związku z tym wymaga wzmożonej ilości zajęć rehabilitacyjnych.
    
Bartuś we wczesnym okresie swojego życia musiał stawić czoło wielu chorobom, m. in.:
-stan po wylewie obustronnym IV,
-stan po niewydolności krążeniowo-oddechowej,
-stan po dysplazji oskrzelowo-płucnej,
-stan po implantacji zastawki komorowo - otrzewnowej,
-stan po zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych noworodkowych,
-stan po odmie wentylowej,
-stan po retinopatii I,
-stan po niedokrwistości wcześniaczej.
   
Syn jest intensywnie rehabilitowany. Ćwiczymy cały czas: metodą NDT ? Bobath, metodą Vojty, ma wykonywane masaże całego ciała, lasery, masaże wodne wirowe, naświetlania lampami Sollux, a także stosujemy plastry kinezjologiczne, terapie w kombinezonie Thera ? Togs. Syn jest pionizowany i posiada specjalistyczne ortezy, które trzeba co roku wymieniać na nowe.

Bartosz jest pod stałą opieką pediatry, rehabilitantów, neurologopedy, lekarza rehabilitacji, neurologa, neurochirurga, gastroenterologa, urologa, okulisty, stomatologa, psychologa. Syn robi postępy, coraz lepiej kontroluje swoje ciało, jednakże aby poprawa jego stanu zdrowia utrzymywała się w tendencji wzrostowej, niezbędna jest dalsza rehabilitacja i każda forma pomocy.  

bsaran0116 aOgrom pracy, który wykonuje ta mała istotka nad swoim zdrowiem przy pomocy wielu  specjalistów oraz moim, przynosi efekty, jednakże jest to okupione ciężką pracą, pełną wyrzeczeń           i ogromnego wysiłku fizycznego, niejednokrotnie obarczonego nawet bólem.
Każdy, nawet niewielki postęp jest dla synka ogromnym sukcesem, z którego razem z bratem bliźniakiem ogromnie się cieszymy.

Bartuś jest bardzo pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem, cieszącym się z każdej chwili, którą daje mu los, pomimo swoich problemów i zmagań ze swoją niemocą. Wszelka pomoc (szczególnie finansowa) jest dla Bartusia bardzo ważna, gdyż bez niej nie ma możliwości prowadzić dalszej intensywnej rehabilitacji, dokonywać zakupu całego szeregu sprzętów rehabilitacyjnych, niezbędnych do podstawowego, codziennego życia dziecka.


Bartuś potrzebuje pomocy!
Poszukujemy dla niego środków do dalszego leczenia, rehabilitacji, a także finansów na zakup sprzętu rehabilitacyjnego.
W tym apelu proszę Państwa o wsparcie finansowe (i/lub rzeczowe), które w całości zostanie wykorzystane na potrzeby syna.

Będę wdzięczna za każdą kwotę przekazaną na leczenie syna.
Każde 50 zł, to 30 minut rehabilitacji syna.
Pomoc jest dla syna bardzo cenna i ważna.
Daje mu szanse na lepsze życie, miejmy nadzieje, że bez wózka inwalidzkiego.
        Ja, jako matka, głęboko w to wierzę.


                        "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
                                lecz przez to, kim jest,
                                ni+ e przez to, co ma,
                            lecz przez to, czym dzieli się z innymi"
(Jan Paweł II)

Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
21182 Saran Bartosz darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

 Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

W rubryce "Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%" podaj:
21182 Saran Bartosz

Wszystkim Ludziom Dobrego Serca

BARDZO DZIĘKUJEMY!

bsaran0116 b

Czytaj dalej...

Kolejny Wielki odszedł do Pańskiego Teatru

  • Dział: Breaking news
kowalewski krzysztof 12Krzysztof Kowalewski wielki ciałem i wielki aktorstwem pożegnał się ze światem. Miał 83 lata i w swoim życiu utrwalił się w świadomości bywalców teatrów i wielbicieli kina niezliczoną ilością ról w produkcjach wielkich polskich reżyserów.


Zaczął od roli w Krzyżakach z roku 1960, a zakończył na "Amatorach w roku 2020. Pamiętamy go z filmów Stanisława Barei, Jerzego Hoffmana: Hochwander, Zagłoba i wielu wielu innych.


Krzysztof Kowalewski znany również radiosłuchaczom z nieśmiertelnego słuchowiska Jacka Janczarskiego: "Panie Sułku, kocham pana".


Aktor zostawił też ślad w Jaworznie, kiedy to w roku 2006 na deskach Teatru Sztuk zagrał komedię "Czapa, Czyli śmierć na raty".

kowalewski krzysztof 16kowalewski krzysztof 13kowalewski krzysztof 29kowalewski krzysztof 41

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us