Menu

Artykuły filtrowane wg daty: maja 2021 - Mojejaworzno.pl

Satyra w krótkich spodenkach - Z dystansu - Felieton

  • Dział: Breaking news

satyraw krotkichspodenkach 1200W miniony wtorek Sejm przyjął ustawę w sprawie ratyfikacji zasobów własnych UE, która otwiera Polsce drogę do 770 miliardów zł z Unii Europejskiej. To nie są oczywiście pieniądze, które nagle spadają nam z nieba…bo stosując duże uproszczenie należy stwierdzić, że pochodzą one ze składek poszczególnych krajów członkowskich, co w konsekwencji oznacza, że z naszych portfeli – jednakże to dodatkowo uzasadnia konieczność sięgnięcia po nie.

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie na rzecz Poradnictwa Obywatelskiego DOGMA informuje

  • Dział: Breaking news

 

Jaworzno popr 02 1aUprzejmie informujemy, że nadal wszystkie  punkty nieodpłatnej pomocy prawnej nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Jaworznie działają.

Pomoc można uzyskać w formie zdalnej (do odwołania), tj. porady prawne i obywatelskie udzielane są za pomocą telefonu, maila lub innego komunikatora.
Zapisy w czasie funkcjonowania punktów w sposób zdalny przyjmowane są wyłącznie telefonicznie pod nr tel. 510-970-680

Harmonogram pracy wszystkich Punktów Poradniczych w Jaworznie dostępny jest pod adresem:

http://bip.jaworzno.pl/Article/id,19258.html

O przywróceniu działania punktów w ww. lokalizacjach będziemy informować na bieżąco.

W czasie kryzysu związanego z pandemią COVID-19 wiele osób doświadcza trudności i problemów, których rozwiązanie wymaga wiedzy i doświadczenia prawnika.

Jaworzno popr 02 1cWychodząc naprzeciw tym potrzebom, Stowarzyszenie na rzecz Poradnictwa Obywatelskiego DOGMA zainicjowało internetową kampanię społeczną za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Przygotowaliśmy e- poradnik upowszechniający wśród mieszkańców informację o możliwości skorzystania z bezpłatnego poradnictwa.

Na naszej stronie internetowej www.dogma.org.pl w szczególności w zakładce http://dogma.org.pl/lokalizacje/jaworzno/: znajdują się wszystkie informacje nt. świadczenia usług z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej na terenie Jaworzna oraz materiały edukacyjne tj. poradniki prawne oraz filmy w formie wykładów i poradników.

Jaworzno popr 02 bUruchomiliśmy również dodatkowy numer telefonu/infolinii:

79 88 69 599

pod którym: można uzyskać informacje na temat warunków i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji

Mając na celu dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców prosimy Państwa o dalsze udostępnianie na swoich stronach internetowych i w mediach społecznościowych.

Jednocześnie zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku:  www.facebook.com/stowarzyszeniedogma

Czytaj dalej...

Zmał najbardziej znany aktor - milicjant

  • Dział: Breaking news

cieslak 22Odeszła kolejna legenda polskiego filmu, ale i postać z dziedziny dziennikarstwa i polityki. Bronisław Cieślak najbardziej znany z roli porucznika Borewicza ww seriali "07 zgłoś się", zasłynął również rolą kapitana Bogdana Zawady w serialu "Znaki szczególne".

Ostatnio na ekranie telewizorów pojawiał się w paradokumencie Malanowski i partnerzy. Politycznie - zadeklarowany wyznawca poglądów lewicowych.

Zmarł w wieku 77 lat

W Jaworznie aktor, polityk, dziennikarz był w maju roku 2014 na spotkaniu z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej.

cieslak 9cieslak 24cieslak 18

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us