Menu

Artykuły filtrowane wg daty: czerwca 2021 - Mojejaworzno.pl

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało w Jaworznie

  • Dział: Breaking news

bozecialo2021 3 czerwca 104

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to uroczystość liturgiczna w Kościele katolickim dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Obchodzona jest w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego.

Jest świętem nakazanym. Po raz pierwszy uroczystość obchodzona była w Leodium (Liège) w 1246, a w 1317 ustanowiona jako święto dla całego Kościoła zachodniego.
W Polsce zostało wprowadzone przez biskupa Nankera na synodzie w Krakowie w 1320. W Kościele unickim święto zostało wprowadzone na synodzie zamojskim w 1720.

Czytaj dalej...

Rowerowo-spacerowy Dzień Dziecka 2021 ze Stowarzyszeniem JMM

  • Dział: Breaking news

dziendziecka2021 9Już od wielu lat z okazji Dnia Dziecka Stowarzyszenie Jaworzno Moje Miasto organizuje imprezowe atrakcje dla najmłodszych w Jaworznie. W tym roku z oczywistej przyczyny nie udało się zabawić dzieci na rynku ale za to dobył się w różnych miejscach rowerowo-spacerowy Dzień Dziecka. Atrakcji polegających na poznawaniu zakątków naszego miasta było mnóstwo, radości dzieci jeszcze więcej.

Do organizacji przyczynił się wyjątkowo szczodrze Marszałek Województwa Pan Dariusz Starzycki, który ufundował gadżety dla dzieci.

Kolejna duża inicjatywa JMM została zakończona wypuszczeniem baloników do nieba na rynku. Film z tego gestu można obejrzeć w internecie, a u nas seria zdjęć.

dziendziecka2021 2 1200

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us