Menu

Artykuły filtrowane wg daty: lipca 2021 - Mojejaworzno.pl

Koncert dla Podopiecznych Hospicjum w Jaworznie

  • Dział: Breaking news

aaturaHospicjum w Jaworznie to niezwykłe miejsce.
Bywałem tam nieraz, kiedy pisałem o różnych wydarzeniach związanych z działalnością placówki.

Tym razem w czwartek, 29 lipca, dane mi było zaśpiewać dla Podopiecznych kilkanaście piosenek zarówno autorstwa różnych śpiewających poetów jak i swoje własne utwory.

Wyjątkowość tego miejsca spowodowała wielką tremę ale i wewnętrzną mobilizację, aby zarówno treści,
jak i muzyka przemówiła do słuchających na balkonach
i w swoich pokojach osób. 

Mimo, że na zewnątrz był ogromny upał, to moi słuchacze wysłuchali aż 19 piosenek.
Były bisy i wspaniałe podziękowanie od personelu Hospicjum.

Żal, że nie mogło być Pani doktor Marii Bryły, którą serdecznie pozdrawiam i obiecuje kolejną taka wizytę przy ulicy Góniczej 30.

Pozdrawiam wszystkich, którzy wysłuchali moich ballad, obiecując po raz wtóry, że postaram się napisać specjalną piosenkę o Hospicjum w Jaworznie i zaprezentować ją, kiedy tylko nadarzy się okazja kolejnego koncertu. 

Zapraszam do Hospicyjnego profilu Facebooka, gdzie zostały zamieszczone zdjęcia i fragmenty piosenek.

https://www.facebook.com/hospicjumwjaworznie,

oraz do mojego profilu https://www.facebook.com/aleksander.tura/

Czytaj dalej...

Meksykańskie rytmy na rynku

  • Dział: Relacje

 

gkrpa250721 88Czwarta lipcowa niedziela upłynęła na jaworznickim rynku pod hasłem meksykańskiej fiesty przygotowanej przez MCKIS z nieocenionym wsparciem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Mimo że pogoda nie była pewna, to na płycie rynku pojawiło się mnóstwo dzieci wraz z rodzicami. Najmłodsi zachwyceni byli kolorowymi dekoracjami i mnogością zabaw i konkursów przygotowanych specjalnie dla nich.

Zapraszamy do obejrzenia dużej ilości zdjęć z tej barwnej imprezy.

 

Zapraszamy jednocześnie już 1 sierpnia na Sosinę, gdzie odbędzie się kolejna letnia impreza z cyklu "Z rodziną w plenerze"

Czytaj dalej...

Rodzinnie na Geosferze

  • Dział: Breaking news

gkrpa100721 5517 lipca po raz kolejny wspólne siły Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, jaworznickiej Policji, MCKiS, Geosfery oraz kilku innych podmiotów zorganizowały dla mieszkańców popołudnie zabawowo poznawcze połączone z grą terenową, konkursami oraz elementami edukacyjnymi.

Mimo że pogoda straszyła burzą, to nie zniechęciło to rodziców do przybycia, a niebiosa okazały się na tyle łaskawe, że ani nie grzmiały, ani nie uroniły kropli deszczu i zabawa udała się znakomicie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z popołudnia.

 

Czytaj dalej...

Wielka polityka z Jaworznem w tle... - Z dystansu - felieton

  • Dział: Felietony

 

jaworzno mapaOstatni czas obfituje w wiele wydarzeń politycznych m.in. kongres PiS oraz Rada Krajowa PO. W obu wydarzeniach uczestniczyli jaworznianie.

Na kongresie PiS można było zobaczyć jak Przewodniczący PiS w Jaworznie, obecnie Wicemarszałek Województwa Dariusz Starzycki odbywa spotkania z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i Premierem Mateuszem Morawieckim. Starzycki poza samą obecnością na kongresie i spotkaniami został wybrany do Rady Politycznej PiS – ważnej struktury działającej w partii. To potwierdzenie silnej pozycji w PiS obecnego Wicemarszałka.

Przecież gdyby nie to, że Starzycki liczy się w partii nie byłoby co chwila w Jaworznie wizyt ministrów polskiego rządu. Ostatnio Jaworzno odwiedził Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz Wiceminister Aktywów Państwowych Artur Soboń, a tych wizyt w ostatnich latach było wiele. Wybór Moniki Bryl (była wiceprezydent Jaworzna) na wiceprezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej również potwierdza silną pozycję Starzyckiego w regionie.

Czytaj dalej...

Profilaktyczne popołudnie na Sosinie. Dzieciaki miały radochę!

  • Dział: Breaking news


gkrpa100721 9210 lipca na Sosinie zorganizowana został kolejna impreza z cyklu "Jaworzno mówi STOP cyberprzemocy".
To całkiem spontaniczne przedsięwzięcie przyciągnęło mnóstwo dzieci wraz z rodzicami, które wzięły udział w konkurencjach i zabawach przygotowanych przez organizatorów

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie.

Zabawa była przednia, a zadowoleni z niej byli zarówno dzieci, rodzice, jak i osoby odpowiedzialne za jej przebieg - pracownicy MCKiS, współpracująca firma oraz członkowie GKRPA

Dziękujemy za liczny udział we wszystkich przygotowanych konkurencjach i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z sobotniego popołudnia na Sosinie.

Czytaj dalej...

Zmiana… I co dalej? - Z dystansu - komentuje Drwal.

  • Dział: Felietony

 

zmianaszansa 1200Dotychczasowy Wiceprezydent Jaworzna Monika Bryl została powołana na funkcję wiceprezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

To duże wyróżnienie dla naszego miasta i pozytywny aspekt w kontekście planowanej budowy fabryki Izery w Jaworznie. Przypomnieć należy, że Monika Bryl pełniła funkcję wiceprezydenta Jaworzna od 2015r. z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości po tym, jak ówczesny Zastępca Dariusz Starzycki został posłem.

W jaworznickich politycznych kuluarach od pewnego czasu mówiło się o potencjalnych zmianach, które miały nastąpić. Powołanie Moniki Bryl do zarządu KSSE pociąga za sobą zmiany w jaworznickiej strukturze zarządzania miastem. Jaka zapadnie zatem decyzja w sprawie wyboru nowego zastępcy prezydenta?
Grafika jcomp - pl.freepik.com

Czytaj dalej...

Jaworznianie na kongresie Prawa i Sprawiedliwości

  • Dział: Breaking news

piskonkres4072021 11W Warszawie odbywa się kongres Prawa i sprawiedliwości na którym został wybrany po raz kolejny na prezesa partii Pan Jarosław Kaczyński. W kongresie uczestniczą dwaj jaworznianie: Pan Dariusz Starzycki - przewodniczący Koła PIS w Jaworznie, Wicemarszałek Województwa Śląskiego oraz Pan Maciej Stanek Radny rady Miejskiej.

Głosami delegatów Kongresu, z rekomendacji Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, Pan Dariusz Starzycki został wybrany do Rady Politycznej PiS jako reprezentant okręgu 32. W Radzie Politycznej znajdują się również wszyscy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości.

"W krótkim wystąpieniu po wyborze Jarsoław Kaczyński podkreślił, że dziś jest duża szansa aby zniwelować różnice ekonomiczne, militarne i kulturowe pomiędzy Polska a krajami Zachodu. – Spróbuję doprowadzić do tego by Polska dokonała tego czego obawiali się nasi przeciwnicy. Oni na pewno będa walczyć aby się nam nie udało. Jestem przekonany, że taka formacja jak nasza, zaprawiona w bojach, osiągnie ten cel – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Po wyborze na kolejną kadencję Jarosław Kaczyński powiedział, że po raz ostatni staje na czele Prawa i Sprawiedliwości"./tvpinfo/

piskonkres4072021 1piskonkres4072021 3piskonkres4072021 5piskonkres4072021 7piskonkres4072021 9piskonkres4072021 4

 

 

 

 

piskonkres4072021 2

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us