Menu

Artykuły filtrowane wg daty: sierpnia 2021 - Mojejaworzno.pl

Zawody wędkarskie o Puchar Trójkąta Trzech Cesarzy

  • Dział: Breaking news

 

zawodytrojkatrzechcesarzy2021 71Po czterech godzinach ciężkiej pracy wędkarskiej - rywalizacji zakończyły się na Sosinie zawody wędkarskie
o Puchar Trójkąta Trzech Cesarzy. Drużynom z Jaworzna, Sosnowca i Mysłowic kibicowali Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna Łukasz Kolarczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej, Tadeusz Kaczmarek, Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz Senator RP Joanna Sekuła.

W zmaganiach udział wzięły drużyny z Sosnowca, Mysłowic i Jaworzna w dwunastoosobowych składach. Po kilkugodzinnej rywalizacji wyłonieni zostali zwycięzcy w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.

Jak przystało na naszych, jaworznickich wędkarzy to właśnie oni zdobyli pierwsze miejsce. Drugie przypadło Sosnowcowi, a trzecie Mysłowicom.

Tegoroczne zawody zorganizowali Gmina Miasta Jaworzna, Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Koło Polskiego Związku Wędkarskiego nr 19 Jaworzno Miasto.

Zawody odbyły się dzięki wsparciu Miasta Jaworzna oraz sponsorów, a byli to

Joanna Cieśla Transkop Pióro Usługi Budowlane
Tomasz Pióro Kop Trans Usługi Budowlane
Ryszard Senio Usługi Remontowo Budowlane
Dominik Wróbel Art Design Studio Dekoracji Ściennych
Jarosław Stroński Polbud Usługi Remontowo Renowacyjne
Bogusław Fudała Akwa Spec - Sklep Wędkarski

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu zawodów i dekoracji zwycięzców.


Czytaj dalej...

Drwal nadaje - Opozycjo! Czy leci z wami pilot? Felieton - z dystansu

  • Dział: Felietony


izera obaszarBycie w opozycji to fajna rzecz: nie ponosi się odpowiedzialności za kluczowe decyzje - bo to problem rządzących, można wszystko krytykować dla zasady lub „pod publikę”, można nie mieć pomysłu na przyszłość, ale pieniądze z diet wpływają za to na konto regularnie…a naród myśli, że jego wybrańcy pracują w pocie czoła…
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej pojawiła się, po raz kolejny sprawa Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego – tym razem, w kontekście deklaracji o poparciu dla Prezydenta Jaworzna w działaniach mających na celu utworzenie tego strategicznego dla przyszłości Jaworzna terenu inwestycyjnego.

Czytaj dalej...

Zasłużeni dla Miasta Jaworzna

  • Dział: Breaking news

monika wlodarczyk raczekW dniu 26 sierpnia 2021 roku na sesji Rady Miejskiej w Jaworznie radni przegłosowali przyznanie dyplomów honorowych trzem Jaworznianom.

Tym zaszczytnym wyróżnieniem zostali uhonorowani Pani
Monika Włodarczyk – Raczek oraz pośmiertnie Pan Wenancjusz Ples i Pan Tadeusz Pokorny.

Wyróżnienie jest wyrazem szczególnego docenienia pracy dla miasta i miejskiej społeczności. Zapraszamy do zapoznania się z uzasadnieniami uchwał Rady Miejskiej.

Czytaj dalej...

Rajd Nordic Walkiing po raz dziewiąty.

  • Dział: Breaking news

nordicwalk2021 98Po raz dziewiąty pięknymi terenami Jaworzna przeszedł rajd Nordic Walking. Zaproponowana przed dziesięcioma laty forma aktywnego wypoczynku stała się bardzo pożądaną, a na starcie ustawiły się dwie duże grupy wędrowników.

Inicjatorem imprezy był ówczesny Zastępca Prezydenta Jaworzna Pan Dariusz Starzycki i do dziś, obecnie jako Wicemarszałek Województwa Śląskiego wspiera i patronuje przedsięwzięciu wraz z Prezydentem Jaworzna, Panem Pawłem Silbertem, w imieniu którego dziś brał   udział nowomianowany zastępca Pan Łukasz Kolarczyk.

Za przejście rajdu zostali uhonorowani najstarsi i najmłodsi uczestnicy, a gro nagród w tym rowery i doskonałe hulajnogi zostały rozdysponowane drogą losowania.

Rajd przeszedł dwiema trasami dziewięcio i sześciokilometrową. Na mecie czekały na uczestników medale, dyplomy, nagrody oaz posiłek.

Rajd finansowo i osobowo wsparła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, jako wskazanie aktywnego, pozbawionego używek wypoczynku.

Czytaj dalej...

Nie żyje Jerzy Porębski - największy polski szantymen

  • Dział: Breaking news

jurek porebski19 sierpnia 2021 roku to smutny dzień dla miłośników pieśni morskiej, żeglarskie, szant.

Zmarł Jurek Porębski

Jerzy Porębski pieśniarz, wykonawca szant i autor piosenek o tematyce morskiej, publicysta, rybak i żeglarz, animator ruchu szantowego w Polsce. Członek rady programowej Polskiej Fundacji Morskiej. Autor najsłynniejszej polskiej pieśni szantowej "Gdzie ta keja?".

W Jaworznie bywał wiele razy śpiewając bądź sam, bądź z Jego rodzimym zespołem Stare Dzwony.

Będziesz Jurku w naszej pamięci do końca naszych dni.

Poniżej GDZIE TA KEJA zaśpiewana przez Jurka w Pubie Pajęczyna w listopadzie 2006 roku.

Poniżej "Bosman" i "Cztery piwka"

 

Czytaj dalej...

List otwarty do Pana Donalda Tuska i stowarzyszeń obrońców przyrody.

  • Dział: Breaking news


W związku z kłamliwą kampanią Donalda Tuska i stowarzyszeń obrońców przyrody, Prezydent Jaworzna Pan Paweł Silbert opublikował list otwarty do tychże, wykazując nieprawdziwość głoszonych przez nich tez w odniesieniu do planów budowy w Jaworznie fabryki samochodów elektrycznych IZERA.. Zapraszamy do lektury.

listotwarty do tuskaSzanowni Państwo – piszę do Was z wielkim bólem, gdyż zewsząd słyszę Wasze wypowiedzi i wystąpienia w sprawie spec-ustawy nazywanej #LexIzera.

Dlaczego z bólem? Bo reprezentuję samorząd, który jak mało który przejmuje się nadchodzącą, a może nawet już trwającą katastrofą klimatyczną, a Wy – zupełnie bez podstaw – powtarzacie, że chcemy wyciąć w Jaworznie cenny las.

To nieprawda.

Czytaj dalej...

Święto Wojska Polskiego w Krakowie - naszym byłym mieście wojewódzkim

  • Dział: Breaking news


krakow15082021 21Tym razem z naszymi obiektywami trafiliśmy na oficjalne obchody Święta Wojska Polskiego do Krakowa, zorganizowane przez krakowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

Po mszy świętej w Katedrze Wawelskiej uczestnicy w osobach władz województwa, kombatantów, posłów i wojskowych przemaszerowali pod Krzyż Katyński, gdzie złożyli kwiaty, po czym dalej przemieścili się na Plac Matejki, gdzie dokonała się najbardziej spektakularna część uroczystości.

Krakowianie byli świadkami podniesienia flagi państwowej w towarzystwie hymnu Polskiego, Apelu Pamięci, wysłuchali przemówień i obserwowali złożenie wieńców przez oficjeli, po czym mogli wziąć udział w wojskowym pikniku w ogrodach Muzeum Archeologicznego w Krakowie.

Zastanawiający był brak na uroczystościach władz miasta Krakowa. Tę okoliczność pozostawiamy bez komentarza, podobnie jak brak posłów i polityków tak zwanej opozycji. Czyżby to święto nie dotyczyło ich ojczyzny?

My zapraszamy do obejrzenia relacji z obchodów na Placu Matejki, przy Grobie Nieznanego Żołnierza u stóp Pomnika Grunwaldzkiego.

 

Czytaj dalej...

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działa!

  • Dział: Breaking news


gkrparynek080821 13Stoiska Gminnej Komisji Rozwiązywania problemów Alkoholowych jest zawsze szczelnie oblegane przez dzieci, jeśli dla nich przygotowano atrakcje.

Tym razem na zaproszenie dwóch, zdawać by się mogło, groźnych panów, członków GKRPA, do kolorowania obrazków dzieci lgnęły szczególnie mocno.

Dzieci pięknie ubarwiły swoich ulubionych bohaterów z bajek, za co dostawały nagrody, cukierki, napoje oraz, co najważniejsze, specjalne dyplomy. Baz nich udział w zabawie nie byłby ważny.

Panowie dwoili się i troili, aby sprostać tłumowi dzieciaków i to się doskonale udało.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej wyjątkowej zabawy.

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wspiera inicjatywy służące propagacji zdrowego trybu życia, aktywnego spędzania czasu, z dala od używek i szkodliwych bodźców, w tym wszelkie formy wypoczynku i rozrywki, pokazujące dzieciom i młodzieży oraz całym rodzinom jak stronić od alkoholu, czy narkotyków. 

Czytaj dalej...

Polski ład - grafika jako antodotum na kłamstwa opozycji

  • Dział: Felietony


polskiladnewAby zniechęcić społeczeństwo do sprawującej w Polsce Partii Prawo i Sprawiedliwość, opozycja posługuje się wyjątkowo perfidnymi kłamstwami i językiem nienawiści oraz agresji, jakiego nie znamy odkąd istnieje polska kultura polityczna, dyplomacja, czy tradycja komunikacji społecznej.

W jaki sposób przeciwstawić się temu groźnemu hejterskiemu trendowi, który na sile nabrał po powrocie do kraju milionera, Führera opozycji, jak go nazywają Niemcy?

Czytaj dalej...

Łukasz Kolarczyk Zastępcą Prezydenta – czy to koniec zmian? Z dystansu - felieton

  • Dział: Felietony

kolarczyklukaszWszystko stało się jasne.

Nowym Zastępcą Prezydenta Miasta Jaworzna został Łukasz Kolarczyk – dotychczasowy pełnomocnik Prezydenta Miasta. Na tzw. „giełdzie” nazwisk była to jedna z częściej wymienianych osób do objęcia tego stanowiska.

Nie ma się co dziwić – od wielu lat Kolarczyk ściśle współpracuje z Prezydentem Silbertem.

Uzyskał on rekomendację Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto, a od wielu lat ściśle współpracuje również z jaworznickim PiS-em.

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że PiS swojego kandydata na kolejnego zastępcę wskaże na jesień. Wszystko wskazuje na to, że dokona się to dopiero po tym, jak przeprowadzone zostaną planowane wybory władz Prawa i Sprawiedliwości na poziomie lokalnym.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us