Krzysztof Kowalewski wielki ciałem i wielki aktorstwem pożegnał się ze światem. Miał 83 lata i w swoim życiu utrwalił się w świadomości bywalców teatrów i wielbicieli kina niezliczoną ilością ról w produkcjach wielkich polskich reżyserów.
Zaczął od roli w Krzyżakach z roku 1960, a zakończył na "Amatorach w roku 2020. Pamiętamy go z filmów Stanisława Barei, Jerzego Hoffmana: Hochwander, Zagłoba i wielu wielu innych.
Krzysztof Kowalewski znany również radiosłuchaczom z nieśmiertelnego słuchowiska Jacka Janczarskiego: "Panie Sułku, kocham pana".
Aktor zostawił też ślad w Jaworznie, kiedy to w roku 2006 na deskach Teatru Sztuk zagrał komedię "Czapa, Czyli śmierć na raty".
Występ odbędzie się 14 listopada o godzinie 19 Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków ul. Inwalidów Wojennych 2, Jaworzno
„Informujemy, że spektakl PORWANIE, który miał się odbyć w terminie14.11.2020 w Jaworznie zostaje przeniesiony na 29.05.2021 godzina 19:00
Wszystkie bilety wraz z zawartymi danymi pozostają ważne i obowiązują w nowym terminie (sektory, miejsca pozostają te same) .
"Porwanie"to energiczna, zabawna farsa z rozbudowanymi wątkiem politycznym i sensacyjnym. Piotr od kilkunastu lat sprzedaje ryby na osiedlowym bazarku. Lubi swoją pracę i kiedy dowiaduje się, że targowisko ma zostać zlikwidowane, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i za wszelką cenę do tego nie dopuścić. Porywa syna ministra, który jest odpowiedzialny za sprzedanie działki deweloperowi. Może i plan nie byłby taki zły, niestety Piotr nie grzeszy inteligencją (jest za to uroczo dobroduszny), co z kolei prowadzi do serii niekończących się wpadek. "Misterny" plan zaczyna się sypać... W sprawę zostają wplątani także siostra Piotra i jej mąż - ulubiony partner Piotra do sobotnich partyjek karcianych. Kto zachowa zimną krew? Co zrobi minister? Czy bohaterom uda się stanąć na drodze nieuczciwym urzędnikom? Kto wygra?
W rolach głównych: W rolę Marty wcieli się Agnieszka Litwin aktorka z kabaretu Jurki. Rolę Ministra wymiennie zagrają Artur Andrus lub Dariusz Kamys z kabaretu Hrabi. Postać Michała zagra Przemysław..Sasza,, Żejmo z Kabaretu Jurki. Marek Litwin aktor i muzyk z Kabaretu Jurki zagra Adama - syna Ministra . W sprzedawcę Piotra przeistoczy się Marcel Wiercichowski - aktor z Teatru Bagatela w Krakowie.
Obsada: Marta: Agnieszka Litwin Michał: Przemysław Żejmo Minister: Artur Adrus / Dariusz Kamys Syn Adam : Marek Litwin Piotr: Marcel Wiercichowski Autor: Fran Nortes Tłumaczenie: Rubi Biroen Reżyseria: Marcel Wiercichowski Produkcja: Awangarda Jakub Majewski
Cena biletu: 90zł Indywidualnie bilety można nabyć w na stronie internetowej. www.biletyna.pl
Zamówienia grupowe przyjmowane są pod nr tel.: 608-785-994
Występ odbędzie się 14 listopada o godzinie 19 Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków ul. Inwalidów Wojennych 2, Jaworzno "Porwanie" to energiczna, zabawna farsa z rozbudowanymi wątkiem politycznym i sensacyjnym. Piotr od kilkunastu lat sprzedaje ryby na osiedlowym bazarku. Lubi swoją pracę i kiedy dowiaduje się, że targowisko ma zostać zlikwidowane, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i za wszelką cenę do tego nie dopuścić. Porywa syna ministra, który jest odpowiedzialny za sprzedanie działki deweloperowi. Może i plan nie byłby taki zły, niestety Piotr nie grzeszy inteligencją (jest za to uroczo dobroduszny), co z kolei prowadzi do serii niekończących się wpadek. "Misterny" plan zaczyna się sypać... W sprawę zostają wplątani także siostra Piotra i jej mąż - ulubiony partner Piotra do sobotnich partyjek karcianych. Kto zachowa zimną krew? Co zrobi minister? Czy bohaterom uda się stanąć na drodze nieuczciwym urzędnikom? Kto wygra? W rolach głównych: W rolę Marty wcieli się Agnieszka Litwin aktorka z kabaretu Jurki. Rolę Ministra wymiennie zagrają Artur Andrus lub Dariusz Kamys z kabaretu Hrabi. Postać Michała zagra Przemysław..Sasza,, Żejmo z Kabaretu Jurki. Marek Litwin aktor i muzyk z Kabaretu Jurki zagra Adama - syna Ministra . W sprzedawcę Piotra przeistoczy się Marcel Wiercichowski - aktor z Teatru Bagatela w Krakowie. Obsada: Marta: Agnieszka Litwin Michał: Przemysław Żejmo Minister: Artur Adrus / Dariusz Kamys Syn Adam : Marek Litwin Piotr: Marcel Wiercichowski Autor: Fran Nortes Tłumaczenie: Rubi Biroen Reżyseria: Marcel Wiercichowski Produkcja: Awangarda Jakub Majewski Cena biletu: 90zł Indywidualnie bilety można nabyć w na stronie internetowej. www.biletyna.pl Zamówienia grupowe przyjmowane są pod nr tel.: 608-785-994
C'est La vie - takie życie, padają znane słowa w finałowym akcencie sztuki wystawionej przez zespół aktorski Stowarzyszenia Sympatyków Amatorskiego Ruchu Teatralnego Inygoteatr.
Obecność prawie 280 osób na spektaklu, świadczy o wyjątkowym głodzie twórczości rodzimych grup teatralnych, co wyjątkowo mobilizuje do pracy nad repertuarem.
O premierze, mającej nastąpić właśnie 12 maja pisaliśmy dużo wcześniej, zapraszając naszych czytelników na wyjątkowe doznania płynące ze sceny, na której mają się rozgrywać wydarzenia wprost przeniesione z warszawskiej ulicy i przyległej do niej Cafe pod Aniołkiem, o której Stefan Wiechecki "Wiech" pisał w swojej komedii obyczajowej zekranizowanej dokładnie 60 lat temu, w roku 1959.
Przeniesienia motywów na deski teatralne w Jaworznie podjęła się Pani Danuta Noszczyńska, wybitna osobowość świata kultury, pisarka, reżyserka, scenarzystka, autorka siedemnastu powieści, którymi zaczytują się nie tylko kobiety.
To laureatka ogólnopolskich plebiscytów czytelniczych, mająca znaczące osiągnięcia również właśnie w realizacjach teatralnych.
Akcja spektaklu odbywa się na przemian na ulicy i w kawiarni, gdzie zbiera się Warszawski światek i półświatek, rozprawiając o życiu codziennym, o wydarzenia, o których donosi prasa, o tym kto ukradł, kogo złapali, kto umarł, a kto komu ofiarował miłość.
Czarna Mańka oto legendarna postać Warszawska, takich Czarnych Maniek było wiele. Ta od Wiecha to piękna, ale niespełniona szukająca i pieniędzy, i miłości, zakochana do granic w Antku, złodziejaszku, cwaniaczku. To była wielka miłość, ale zakończona nie po myśli Marianny...
Takie życie - C'est La vie, taka kolej rzeczy - ale gdyby nie to, o czymże byłaby ta barwna inscenizacja?
Nie będziemy więc zdradzać szczegółów fabuły, ale o grze aktorskiej, muzyce i aktorach musimy parę słów skreślić.
A więc aktorzy jak z warszawskiej ulicy, zarówno świetnie dobrane kostiumy, jak i mowa, typowo "czerniakowska". Naiwna pragnąca uczucia Mańka - Katarzyna Paryż , zawadiacki Antek - Michał Wiewióra, oraz o złotym głosie zakochany Sargis Davtyan, wszystkowiedząca Ludwika Smalcerz, "plotkarska" Danuta Noszczyńska, dostojny Kazimierz Głowacz, elegancki redaktor alkoholowy Przemysław Kujawski, modelowa kelnerka - Sabina Jamrozik i "czarnoskóry" chłopak ze starówki Bronek Gregorczyk.
W muzycznym repertuarze wystąpili oprócz aktorów wokalistka Ewa Bąkowska, na żywo muzykę serwował jako cała kapela Jacek Kielski, a w roli asystentki reżysera pracowała urocza Agnieszka Gręda.
Mamy mnóstwo zdjęć ze spektaklu, niestety musimy ograniczyć się do kilkudziesięciu. Zapraszamy również do obejrzenia treściwego skrótu kilku piosenek, które, mamy nadzieję zachęcą naszych czytelników do przybycia na kolejne przedstawienie tego spektaklu.